с. Олександрівка. КЗДО "Барвінок"

   









Результати моніторингу якості освіти

Результати моніторингу якості освіти

   Довідка

за результатами обстеження розвитку дітей

в 2020/2021 н. р.

 

Дата  03.06.2021 р.

 

         Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми дітьми всіх вікових груп  є головним показником роботи педагогів та колективу загалом. За результатами діагностики дошкільників із засвоєння програми «Українське дошкілля» зроблено висновки щодо загальної компетентності дошкільників. Рівень засвоєння вихованцями знань, розвиток їх умінь і навичок відповідно до програмових вимог свідчать, що кількість дітей,  які мають високий рівень розвитку  зросла в порівнянні  з початком навчального року на 29 % з усіх розділів програми. Діти з середнім  рівнем засвоєння програмових вимог  перейшли у достатній рівень, що свідчить про зменшення кількості дітей з середнім рівнем розвитку на 12 %.   

 

Дані діагностування свідчать про те, що протягом року спостерігається поступове зростання рівня компетентності дітей  обох груп, але порівняно з попередньою діагностикою з різних розділів програми спостерігаються в середньому незначні зміни. Потребує подальшого вдосконалення роботи з розвитку мовлення дітей. Багато понять залишається в пасивному словнику дошкільників.

Стан розвитку функціональної готовності дітей - випускників, до шкільного навчання, характеризується перевагою у дітей достатнього її рівня - 67 %, в той час як високий рівень мають лише 11% дітей, а середній  - 22%.

Отже   лише 11%,  - діти, які засвоюють програмовий матеріал на заняттях, уміють застосовувати знання на практиці, здатні до інтенсивної розумової діяльності, організовані, уміють зосередитись, старанно виконують завдання, долають труднощі, розуміють вказівки дорослого з першого подання. Діти достатнього рівня добре орієнтуються в найближчому оточенні.

 

       

У зв’язку з тим, що основною причиною неуспішності дітей є нерегулярне відвідування ними закладу дошкільної освіти, вихователям рекомендовано продовжувати проводити роз’яснювальні бесіди з батьками, щодо підготовки дітей до школи (консультації, дискусії, тренінгові заняття тощо).